ODTÜ 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması
Orta Doğu Teknik Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları 2018 yılı için güncellenmiş ve tercih yapacak öğrenciler için derlenmiştir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 1956 da Ankara’da kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi yani ODTÜ’nün eğitim dili İngilizcedir. Dünya üniversiteleri arasında ilk 85’in içinde olan ODTÜ(OrtaDoğu Teknik Üniversitesi), ilk 100 üniversitenin içinde yer alan tek Türk devlet üniversitesidir.

Üniversitede 5 fakülte ve bu fakültelere bağlı 37 bölüm vardır. Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi yer almaktadır. Bu fakültelere bağlı olarak da mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, biyoloji, kimya, fizik,matematik, moleküler biyoloji ve genetik, havacılık ve uzay mühendisliği, kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği gibi 37 tane bölüme sahiptir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs’ında dafarklı bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerle birlikte toplam 51 bölümesahiptir.

ÖSYM tarafından açıklanan ODTÜ taban puanları aşağıda yer almaktadır. ODTÜ( Orta Doğu Teknik Üniversitesi) 4 yıllık ve 2 yıllık meslek yüksek okulları 2018 taban puanları güncel olarak aşağıda belirtilmiştir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları