Günlük KPSS çıkmış vatandaşlık soruları
KPSS sınavına girecek adaylar için her gün yayınlayacağımız çıkmış günlük sorularımıza başlıyoruz. Günlük olarak KPSS çıkmış sorularımızı ve cevaplarını paylaşacağız. ilk olarak vatandaşlık soruları ve kısa kısa vatandaşlık bilgileri yer alacaktır.

Özel bir hastanenin acil servisinde görev yapan sağlık personeli ya da hekimi dernek kurucu üyesi olabilir. Ama TSK mensupları Polisler ya da özel sınırlamalar getirilen memurlar Kolluk kuvvetlerine mensuplar olamaz. 

O an ki kullanılan yürürlükte olan Hukuk kurallarının bütününe Mevzu hukuk denir. 

Türk Borçlar Kanununa göre zamanaşımı kesen sebepler şunlardır 1. Borcun ifa edilmesi ya da kısmi ifa edilmesi2. Borcun ikrar edilmesi yani kabullenilmesi3. Borçlunun alacaklıya rehin vermesi borcunu ödeyeceği anlamına gelir bu da borcu zamanaşımı keser 4. Borçlunun alacaklıya kefil göstermeside aynı şekilde borcu kabul ve ödeme anlamına gelir ama D şıkkında ki Borçlunun borcu yani alacaklının alacağı üzerinde intifa hakkının olması Zamanaşımını kesen bir durum değildir.

Meclis çalışmalarına özürsüz ya da izinsiz şekilde 1 ay içinde5 birleşim günü katılmayan kişiler Meclisten Üyeliği sonlandırılabilir 

Somut olaya uygulanacak herhangi bir Hukuk kuralının olmaması demek hukuk boşluğu demektir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları