Sağlık Bakanlığı 2018/4 Son Atama Puanları
Sağlık Bakanlığı 2018/4 Atamaları geçtiğimiz cuma günü açıklandı. Yapılan atamalarda 2018/4 atama taban puanları hemşirelik ve ebelik düşük puanla atanan meslekler arasında. Diğer sağlık meslek grupları için de 2018/4 atamaları taban puanlarını derledik.

Sağlık Bakanlığı daha önceden de duyurduğu gibi 2018 yılında hızla atamalara devam ediyor. Son yapılan atama olan 2018/4 Sağlık bakanlığı atamaları, taban puanlarını ve atama olan illeri sizler için düzenleyerek kpss son atama puanları olarak paylaşıyoruz. Sağlık bakanlığı 2018/4 lisans atama taban puanları ve 2018/4 önlisans atama taban puanlarını sizler için derledik.

Son yapılan atamalarda kontenjanın büyük bir kısmı hemşirelik bölümüne ayrıldı bunun yanında ebelik mesleğinden atama bekleyen adaylar düşük puanlara atana bildiler. Sağlık bakanlığı toplamda 9000 personel atayacak ve bunun ilk sonuçları geçtiğimiz Cuma gününde açıklandı. 9000 personel atamasına ilişkin taban puanları derlemek için sağlık meslek gruplarını inceledik. Çok sayıda adayın başvurduğu atamalarda lisans, ön lisansve ortaöğretim mezunları aldıkları puanlara göre yerleştirildiler.  Son yapılan sağlık bakanlığı 2018/4 atama taban puanları aşağıdaki gibi taban puanları da kalmıştır. Atanan adayları tebrik ediyoruz.

·        Ebelik atama puanları bölümü mezunlarının - Ebe olarak atama taban puanı 61.899puanla Hakkari Şemdinli Devlet Hastanesi.

·        Hemşirelik atama puanları, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri ve Sağlık Memurluğu bölümü mezunlarının - Hemşire olarak atama taban puanı66.502 puanla Erzurum Pazaryolu Hasan Basri Demirbağ İlçe Devlet Hastanesi.

·        Dilve Konuşma Terapisi bölümü mezunlarının - Dil ve KonuşmaTerapistiolarak atama taban puanı 69.307 puanla Erzurum T.C. Sb. Sbü.Erzurum BölgeEğitim ve Araştırma Hastanesi.

·        Beslenmeve Diyetetik bölümü mezunlarının - Diyetisyen olarak atama tabanpuanı 87.991puanla Şırnak İl Sağlık Müdürlüğü .

·        FizikTedavi ve Rehabilitasyon ve Fizyoterapi ve Rehabilitasyonbölümümezunlarının - Fizyoterapist olarak atama taban puanı 88.222 puanlaŞırnakDevlet Hastanesi.

·        ÇocukGelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi ve Çocuk GelişimiveEğitimi bölümü mezunlarının - Çocuk Gelişimcisi olarak atama tabanpuanı77.433 puanla Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü.

·        Ergoterapibölümü mezunlarının - İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist)olarak atamataban puanı 76.980 puanla Niğde T.C. Sb. Ömer HalisdemirÜniversitesi Eğitim veAraştırma Hastanesi.

·        Odyolojibölümü mezunlarının - Odyolog olarak atama taban puanı 82.729puanla MardinDevlet Hastanesi.

·        Perfüzyonistatama taban puanı 52.251 puanla T.C. Sağlık BakanlığıAdıyaman ÜniversitesiEğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur. Batman BölgeDevlet Hastanesiperfüzyonist kontenjanı da boş kaldı.

·        Psikolojibölümü mezunlarının - Psikolog olarak atama taban puanı 83.057puanla  Hakkariİl Sağlık Müdürlüğü.

·        SağlıkFizikçisi atama taban puanı 67.773 puanla  Elazığ T.C. Sb. Sbü.ElazığEğitim ve Araştırma Hastanesi.

·        Hidroterapi, Fizyoterapi,  FizikTedavi ve Fizik Tedavive Rehabilitasyon bölümü mezunlarının - Fizik TedaviSağlık Teknikeriolarak atama taban puanı 85.936 puanla BingölDevlet Hastanesi.

·        Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil BakımTeknikerliği, Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Paramedik, Ambulans ve Acil Bakım ve  İlk ve Acil Yardım bölümü mezunlarının -  İlk ve Acil Yardım Sağlık Teknikeri olarak atama taban puanı 81.993 puanla Tokat 3 Nolu Çamlıbel Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu.

·         İşve Uğraşı Terapisi bölümü mezunlarının -  İş veUğraşıTerapisti Sağlık Teknikeri olarak atama tabanpuanı 82.621 puanla BatmanBölge Devlet Hastanesi.

·        TıbbiLaboratuvar, Sağlık Laboratuvarı ve Tıbbi LaboratuarTeknikleri /Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü mezunlarının- Laboratuvar SağlıkTeknikeri olarak atama tabanpuanı 85.863 puanla Şırnak UludereDevlet Hastanesi.

·         Odiometri/ Odyometri bölümü mezunlarının - Odyometri SağlıkTeknikeri olarak atama taban puanı 82.097 puanla Gümüşhane Kelkit Devlet Hastanesi.

·        Protezve Ortez ve Ortopedik Protez ve Ortez bölümü mezunlarının- OrtopediSağlık Teknikeri olarak atama tabanpuanı 80.797 puanla Kars Sarıkamış Devlet Hastanesi.

·        PatolojiLaboratuvar ve Patoloji Laboratuvar Teknikleri bölümümezunlarının- Patolojik Anatomi Sağlık Teknikeri olarak atama tabanpuanı 83.766 puanla BartınDevlet Hastanesi.

·        Radyoterapibölümü mezunlarının - Radyoterapi Sağlık Teknikeri olarak atama tabanpuanı 84.918 puanla Erzurum T.C. Sb. Sbü.Erzurum Bölge Eğitim veAraştırma Hastanesi.

·        Radyolojive Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümü mezunlarının-  RöntgenSağlık Teknikeri olarak atama tabanpuanı 86.008 puanla İstanbulDerviş Ali-Hesna Ceylan Ağız ve DişSağlığı Merkezi.

·        TıbbiDokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunlarının - Tıbbi 

Sekreter Sağlık Teknikeri olarak atama tabanpuanı 84.667 puanla İstanbul Sancaktepe Şehit Prof. Dr.İlhanVarank Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları