Hemşire Lisans Son Atama Puanları  2018
Sağlık Bakanlığı hemşire lisans atama puanları 2017 yılının son ataması olan 2017/5 hemşire atama puanları 2018 yılında tercih yapacaklar adaylar için düzenleyerek, adaylarımız için bir rehber hazırladık.

Sağlık Bakanlığı’nın açıklamış olduğu kontenjan sınırlarında gerçekleşen atamalara göre devlet bünyesine birçok sözleşmeli hemşire alımı gerçekleşmektedir. Sürekli olarak ihtiyaç dahilinde olunan hemşirelik için birçok kişi KPSS puanlarına göre tercihlerini kolaylıkla yapabilir ve devlet bünyesinde sözleşmeli ya da kadrolu olarak işlerine başlayabilirler. Bir çok insanın merak ettiği durumlardan bir tanesi de Lisans Hemşire Atama Puanları KPSS 2018 ne şekilde ilerler sorusudur. Geçtiğimiz yılların puanlarına göre aşağı yukarı belirlenen bu puanlama sisteminde belirleyici olan yine kontenjan sınırlaması, başvuracak kişi sayısı gibi detaylardır.

Sağlık Bakanlığı 2018/4 Atamaları Taban Puanları Öğrenmek İçin Tıklayın.

                Diğer meslek gruplarına göre oldukça fazla ihtiyaç duyulan ve daha fazla alım gerçekleştiren hemşirelik bölümü için çeşitli eğitimleri tamamlamış olan lisans mezunu öğrenciler kolaylıkla tercihlerini yapmaktadır. Birçok hemşire adayı da 2018 yılındaki KPSS puanlamasına göre tercihlerini yapıp en iyi şekilde mesleklerini icra etmek adına görevlerine başlayacaklardır. Sağlık ocakları,devlet hastaneleri ve çeşitli sağlık kurumlarına atama bekleyen kişiler, en iyi şekilde tercihlerini yapmaktadırlar.                Hemşirelik Lisans Atama Puanları

                Hemşirelik  taban ve taban puanlar her sene sınava giren öğrenci sayısı ve kontenjan sayısına göre değişkenlik gösterebilir. 2018 yılı için taban puanları 69 sınırında yer alırken tavan puanlar da 90 ve 91 bandında yer almaktadır. Son sınavda yapılan atamalara göre aşağı yukarı bu seviyede seyredecek olan puanlama barajları, kişilerin tercih yapma şeklinde göre değişim gösterecektir.İstanbul iline yapılan en düşük puanlama isteği ile yine başı çekmektedir.Yaklaşık olarak 75 puana ulaşan adaylar, kolaylıkla hemşirelik mesleğin de devlet bünyesinde çalışma olanağı bulmaktadır.

                Geçtiğimiz dönem 90,24843 puan ile Sinop iline yapılan tercih ile tavan puan belirlenmişken taban puan da İstanbul iline yapılan 69,41733 puanla belirlenmiştir. Sağlık kurumlarının açacağı kontenjan ile ve başvuran kişilerin aldıkları puana göre değişebilen taban ve tavan puanlar, 2018 yılı için de yine bu seyir de devam etmesi öngörülen puanlardır. Şehirlere göre değişen ve açılan kontenjanların belirlediği bu puanlama sisteminde, lisans mezunu olan hemşire adayları devlet bünyesinde mesleklerini icra edebilirler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları