Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri 2018
Kocaeli Üniversitesi yüksek lisans başvuruları ne zaman. Kocaeli Üniversitesinde yüksek lisans yapmak isteyenler için bir yüksek lisans rehberi hazırladık.

Kocaeli Üniversitesi İstanbul’a çok yakın bir konumda olduğuiçin İstanbul da ve çevre illerde çalışanların yüksek lisans yaptığı birüniversitedir. Kocaeli Üniversitesinde tezli ve tezsiz olmak üzeri 2 adetyüksek lisans programı vardır. Yüksek lisans programlarının başvuru tarihleriAğustos ayında üniversitenin Fen Bilimleri Fakültesi sitesindeyayınlanmaktadır. Başvurulardan önce ayrıca sitemizden duyurulacaktır.

Tezli Yüksek Lisans Nedir?

Kocaeli Üniversitesinde tezli yüksek lisans yapmakistiyorsanız açılan bölümün istediği koşulları sağlamanız gerekmektedir. Bukoşullar genellikle ALES puanı ve mülakat olur. Bazı bölümler dil yeterliliği de isteyebilmektedir. Mülakatlar sözlü ve yazılı olarak yapılır yüksek lisansprogramına karşı ilginiz ve ilerde akademisyen olmak isterseniz yeterliliğiniz ölçülür.

Tezsiz Yüksek Lisans Nedir?

Tez aşaması olmayan sadece dersleri vererek bitirebileceğiniz yüksek lisans programıdır. Bu yüksek lisans programına sadece ALES puanınız ile başvurabilirsiniz. Derslere gitme zorunluluğu dersi veren hocaya bağlıdır. Bu bağlam da eğer vakit ayıramayacaksanız üniversitede ki arkadaşlarınıza danışmanızda fayda olacaktır.

Kocaeli Üniversitesi Yüksek Lisans Tarihler

Kocaeli Üniversitesinde yüksek lisans yapmak isterseniz üniversitenin Fen Bilimleri Fakültesi sayfasını takip etmelisiniz. İlanlar duyurulur duyurulmaz ayrıca sitemize eklenecektir. Ales ve yabancı dil puanlarınız iyi ise yüksek lisans programına katılmak için karşınızda bir engel yoktur. Yalnızca dikkat edilmesi gereken konu tezli yüksek lisans programlarının mülakatlarıdır. Eğer mülakattan geçerli notu almazsanız yüksek lisans programına kayıt yaptıramazsınız.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları