Çeşme Alaçatıya Havalimanı Yapılacak
Bakan Arslan yaptığı açıklamada Çeşme Alaçatı yakınlarına küçük uçakların ve özel jetlerin inebileceği bir hava limanı yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada yolcu uçaklarının inmesi planlanmıyor.

Bakan Ahmet Arslan Adnan Menderes Havalimanını incelerken yaptığı açıklamalarda Çeşme Alaçatıya küçük uçak ve özel jetlerin inebileceği bir havalimanı yapma projeleri olduğunu belirtti. İhaleye açılan yeni havalimanı projesi yap işlet devret modelinde olacak ve havalimanını yapan şirket 20 yıl boyunca işlettikten sonra havalimanını devlete devredecek. Çeşme Alaçatıya geçmişte de havalimanı yapılması gündeme gelmiş ve proje yarım kalmıştı. 

İzmir'e İkinci Havalimanı

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan İzmir Adnan Menderes Havalimanında yaptığı incelemelerle havalimanındaki gelişmeleri yerinde takip etti. Bu denetlerimi sırasında yapmış olduğu yeni açıklamalarla İzmir'lileri sevindirdi. İzmirin turizmine katkaı sağlaması açısından İzmire 2. havalimanı müjdesini verdi. İzmirin sıcak havasının çalışmalara kışında izin vermesi ihaleye çıkan yeni havalimanının yakın bir zamanda biteceği anlamına gelebilir. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları